223643-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Installation av ventilation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal, Ventilationsarbeten, service och underhåll 2020
Referensnummer: 2020-00050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331210 Installation av ventilation
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna ramavtalsupphandling avser ventilationsarbeten i form av underhållsarbeten och mindre entreprenader vid samtliga av SISAB:s fastigheter.
Ramavtal kommer att träffas med tre (3) entreprenörer som ska täcka SISAB:s behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen