2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel - Frukt, grönt och rotfrukter
Beskrivning: Upphandling avseende frukt, grönt och rotfrukter till Region Örebro län samt Folkhögskolorna Kävesta och Fellingsbro.
Intern identifierare: 25RS4252
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 03221000 Grönsaker, 03221110 Rotfrukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000