223698-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Gävle: Röntgenapparatur
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobila röntgenutrustningar
Referensnummer: RS 2022/171
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionen avser med denna upphandling upphandla 3st mobila röntgenapparater till Gävle och Hudiksvalls sjukhus med option på ytterligare 2st utrustningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen