Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
SKRIVARE 2023
Referensnummer: KS2023/0392
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50310000 Underhåll och reparation av kontorsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Lunds kommun (Beställaren), genom Lunds kommuns upphandlingsenhet, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud avseende upphandling av Ramavtal avseende multifunktionsskrivare (nedan benämnd som MFP) och nätverksskrivare med tillhörande tillbehör och tjänster.
Beställaren avser teckna Ramavtal med en (1) leverantör som lämnat det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet. Avtalsvillkor som kommer att ligga till grund för Ramavtal redovisas nedan under punkt Avtalsvillkor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30232130 Färgskrivare, 30232150 Bläckstråleskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan