Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Om- och tillbyggnad Linghemsskolan
Referensnummer: UPH-2018-0053
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Lejonfastigheter inbjuder till att lämna ansökan om att lämna anbud avseende om- och tillbyggnad av Linghemsskolan inom ramen för en samverkansentreprenad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 90 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45262690 Renovering av byggnader, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen