Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktion och distribution av taltidningar
Referensnummer: 2018/161
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av produktion och distribution av taltidningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22210000 Tidningar, 32353000 Ljudinspelningar, 48315000 Programvara för trycksaksproduktion, 72212315 Programvaruutvecklingstjänster för trycksaksproduktion, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen