See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Besiktning av lekplatser och utegym
Beskrivning: Besiktningen ska innefatta säkerhetskontroll av Beställarens samtliga lekplatser inklusive lekredskap som normalt kontrolleras. Besiktning/översyn ska ske enligt Plan- och bygglagen PBL, tillverkarens anvisningar och/eller i enlighet med senaste utgåvan av europastandarderna för lekredskap och stötdämpande underlag SS-EN 1176 och SS-EN 1177. Besiktning/översyn ska även göras av utegym SS-EN 16630.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50870000 Reparation och underhåll av lekplatsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Besiktning av lekplatser och utegym Falun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93868:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Besiktning av lekplatser och utegym Gagnef
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93868:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Besiktning av lekplatser och utegym Hedemora
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93868:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Besiktning av lekplatser och utegym Ludvika
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93868:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Besiktning av lekplatser och utegym Säter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93868:Lot:5