223933-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Datanätstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datatransmissionstjänster
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen omfattar Datatransmissionstjänster och konsulttjänster inom datatransmissionsområdet.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
72700000 Datanätstjänster, 72240000 Systemanalys och programmering
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 266 000 000,00 SEK
exkl. moms