223958-2025 - Resultat
Sverige – Jordbruks- och skogsmaskiner för markberedning eller odling – Trädgårdsmaskiner - Maskiner och tillbehör, samt reparation och service
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTrädgårdsmaskiner - Maskiner och tillbehör, samt reparation och service
BeskrivningHej alla leverantörer av gräsklippare, motorsågar och mer därtill! Kommunerna Avesta, Borlänge, Falun och Ludvika samt tillhörande bolag har behov av att göra nytt avtal för nyanskaffning av småmaskiner inom trädgård och skog. Avtalet omfattar också reparation och service av småmaskiner. Vi söker därför flera leverantörer som kan leverera för dessa behov. Läs igenom dokumenten för att få mer information. Välkomna att lämna anbud!
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 16100000 Jordbruks- och skogsmaskiner för markberedning eller odling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelOmråde 1 - Falun (Falu kommun och Kopparstaden AB)
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92807:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 16311000 Gräsklippare
Optioner
Beskrivning av alternativenAvtalet kan förlängas med upp till högst 24 månader
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelOmråde 2 - Ludvika (Ludvika kommun, LudvikaHem AB, Ludvika Kommunfastigheter AB, Tryggheten i Ludvika och WessmanBarken Vatten & Återvinning AB (WBAB))
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92807:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelOmråde 3 - Avesta (Avesta kommun och Gamla Byn AB)
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92807:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelOmråde 4 - Borlänge kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92807:Lot:4