Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Motorcycle target platform
Referensnummer: 22/42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35113000 Säkerhetsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Asta Zero is purchasing target and platforms for motorcycle targets.
Euro NCAP is updating and implementing new test scenarios for the release of new protocols 1st Jan 2023. Within these new protocols there are some completely new scenarios which requires new targets and platforms for the targets.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35121000 Säkerhetsmateriel, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38970000 Forskningssimulatorer, testsimulatorer och simulatorer för vetenskapligt bruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen