224004-2019 - ResultatSverige-Norrköping: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll område 10 Vikbolandet
Referensnummer: UH-2018-84
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar utförande av drift- och underhållsåtgärder året runt på bland annat lekplatser, gator och parkanläggningar. Underhållsåtgärderna är uppdelade på löpande underhåll (arbeten som återkommer år från år) och en periodisk del. Den periodiska delen innebär att underhålls- och skötselåtgärder kan beställas separat under avtalstiden. Området är mycket publik under sommarhalvåret och granskas av såväl Norrköpingsbor och andra som besökare området.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 50000000 Reparation och underhåll, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77313000 Parkskötsel, 77300000 Trädgårdstjänster, 45244200 Bryggor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen