224065-2025 - Resultat
Sverige – Utvärderingskonsulttjänster – Konsultstöd för medläsning av projektansökningar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsultstöd för medläsning av projektansökningar
BeskrivningVälkommen att lämna anbud i upphandling av konsultstöd för medläsning av projektansökningar som inkommer till SI genom öppna bidragsutlysningar. Ansökningarna är skrivna på engelska. Uppdrag kan komma att inkludera både längre och kortare insatser. SI uppskattar omsättningen på det maximala värdet för de nya ramavtalen inklusive optioner och eventuella förlängningar på kommande ramavtalsperiod till 6 miljoner kr.
Intern identifierare01031/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenDenna upphandling genomförs i enlighet med lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU) som ett öppet förfarande. Upphandlingsförfarandet medger inte att förhandlingar genomförs.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 75100000 Statsförvaltning, 75120000 Administrativa byråtjänster, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000