Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Betongrör och markprodukter
Referensnummer: 17/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44114220 Rör och kopplingar av betong
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun upphandlar ramavtal gällande löpande köp av betongrör och markprodukter.
Omfattning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende vårt löpande behov av betongrör och markprodukter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44910000 Sten för byggnation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen