224099-2023 - ÄndringSverige-Partille: Städning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård
Referensnummer: KS/2022:97
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Partille kommun bjuder härmed in till att lämna anbud på upphandling av lokalvård. Ramavtalet löper i fyra (4) år och syftar till att täcka Partille kommuns totala behov av städtjänster. Fönsterputs ingår ej i ramavtalet.
Omfattning
Den totala ytan att upphandla lokalvård för uppgår till ca 51 730 kvm. Partille kommun förbinder sig inte att avropa bestämd kvantitet eller värde.Partille kommun upphandlar lokalvård för kommunens lokaler enligt nedan:
Regelmässig städning enligt städbeskrivningar.
Tilläggsbeställning som innefattar:
Bygg/renoveringsstädning StorstädningHöghöjdsstädningIndustristädning/LivsmedelsstädningFlyttstädningSaneringsstädningGolvvårdEvenemangsstädning