224125-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Partille: Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VA-material Partille Kommun 2019
Referensnummer: 19/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Partille kommun inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna ramavtal om VA-material för anläggnings- och installationsarbeten, service-, reparations- och underhållsarbeten inom
Kommunal VA-verksamhet.
Upphandlingen omfattar löpande leveranser av VA-material för anläggnings-/installationsarbeten,
Service-, reparations- och underhållsarbeten inom den kommunala VA-verksamheten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44111000 Byggnadsmaterial, 44130000 Avloppshuvudledningar, 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44162000 Rörsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen