2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantering av farligt avfall - 2
Beskrivning: Halmstads kommun inbjuder er att inkomma med anbud avseende Hantering av farligt avfall enligt detta underlag. Upphandlingen omfattar hämtning, transport och omhändertagande av farligt avfall för kommunens förvaltningar och avropsberättigade bolag. Uppdraget omfattar även dokumentation, redovisning, statistik, rådgivning, tillhandahållande av kundportal och utbildning.
Intern identifierare: KS 2024/00370
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000