Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter- Digitalt personaltillståndssystem för VGR:s parkeringsenhet
Referensnummer: FAST 2018-00442
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31711300 Elektroniska system för tidsregistrering
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställarens avsikt är att ha en fungerande, testad digital lösning för alla befintliga sjukhusområden och dess personal från och med december 2018. För att säkerställa funktionalitet och att den valda lösningen motsvarar beställarens krav och förväntningar kommer en utvärdering att göras.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48217000 Programvara för transaktionsbehandling, 48800000 Informationssystem och servrar, 63712400 Parkeringstjänster, 98351000 Parkeringsförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen