2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2023 Upphandling datortomografer Region Norrbotten.
Beskrivning: Upphandling av datortomografer, Gällivare (*2), Kiruna, Kalix, Piteå och en mindre till Sunderbyn.
Intern identifierare: 23/375
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000