224211-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning för flödesmätning – Flödesmätare och provtagningsutrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFlödesmätare och provtagningsutrustning
BeskrivningUpphandlingen inkluderar: Kategori 1 - Flödesmätare Magnetiska/induktiva mätare Utanpåliggande ultraljudsmätare Kategori 1.2 - Tillbehör till flödesmätare Tryck- och nivågivare Temperaturgivare och matningsdon Nivåmätare Kategori 2 - Provtagningsutrustning Automatiska och mekaniska provtagare Flödesstyrda och nedsänkbara provtagare Utrustning för vatten- och avloppsprovtagning Anbudsgivaren måste minst lämna anbud på kategori 1 för att kunna lämna anbud på kategori 1.2 och 2.
Intern identifierare25/9
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38421000 Utrustning för flödesmätning
Ytterligare klassificering (cpv): 38420000 Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser, 38424000 Mät- och reglerutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000