See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av tekniska konsulter för VA
Beskrivning: Krokoms kommun genomför upphandling av Tekniska konsulttjänster VA där syftet är att ingå ramavtal för successiva avrop under avtalstiden. Beställaren söker konsulter som ska svara för utrednings- och projekteringstjänster för kompetens rörande VA-konsulter inom angivna fackområden: Avlopps- och slambehandling, Vattenberedning, Vattentäkter, Ledningsnät, övergripande verksamhetsfrågor samt Dagvatten.
Intern identifierare: 25/89
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Tekniska konsulter konstruktör
Beskrivning: Enligt upphandligsdokument
Intern identifierare: 1690823-680b3fb79949643c0f5745dd
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Pris
Beskrivning: Enligt upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1690824-680b3fb79949643c0f5745e0