224308-2026 - Resultat
Sverige – Rekryteringstjänster – Bemanning vård och omsorg
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBemanning vård och omsorg
BeskrivningUpphandling bemanningstjänster: Sjuksköterskor, undersköterskor, arbetsterapeuter och fysioterapeuter/sjukgymnaster för Sundsvalls, Timrå och Örnsköldsviks kommun
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelArbetsterapeut
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93707:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDistriktssjuksköterska
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93707:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelSjukgymnast/fysioterapeut
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93707:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelSjuksköterska
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93707:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelUndersköterska
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93707:Lot:4