Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektör avseende ny pumpstation samt ledningar Kastellgården
Referensnummer: KS2020/2014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektera och ta fram handlingar till en ny pumpstation, utredning är klar. Projektera och ta fram handlingar för 2 nya ledningar under älven. Ta fram handlingar och ordna med bygglov för pumpstationen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen