2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städtjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser städtjänster av mestadels bostadshus inom Mölndalsbostäders fastighetsbestånd i Mölndal Stad. Objekten omfattar bland annat städning av trapphus, tvättstugor, allmänna utrymmen, kontor och andra tillhörande ytor. För att tillgodose Mölndalsbostäders krav på städning är avtalen uppdelade enligt geografiska områden och avser att skriva avtal med två (2) eller tre (3) leverantörer beroende på utgång av anbudsprövning. Välkomna att lämna anbud!
Intern identifierare: 24/2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911100 Städning av bostäder, 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000