224352-2020 - ResultatSverige-Gislaved: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledningsfordon
Referensnummer: E20-117-91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Gislaveds kommun upphandlar ett ledningsfordon som ska fungera som stabsutrymme för fyra personer vid olika insatser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34114100 Utryckningsfordon, 34144200 Beredskapsfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen