Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tre Släckbilar till Nerikes Brandkår
Referensnummer: 21/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144210 Brandfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Nerikes Brandkår inbjuder till anbudslämnande avseende leverans av tre (3) nya släckbilar, varav en utrustad med skärsläckare, för leverans senast under Q3, 2022
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144200 Beredskapsfordon, 34144213 Brandbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen