224441-2019 - ResultatSverige-Norrköping: Jordbruksmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskiner och redskap för jordbruk samt fastighetsförvaltning
Referensnummer: 2019-6371
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
16000000 Jordbruksmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Ni inbjuds härmed att lämna anbudsansökan på upphandling med benämning Maskiner och redskap för jordbruk samt fastighetsförvaltning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
16100000 Jordbruks- och skogsmaskiner för markberedning eller odling, 16110000 Plogar och skivharvar, 16120000 Harvar, markberedningsharvar, kultivatorer, ogräsharvar eller hackor, 16311000 Gräsklippare, 16311100 Gräsklippare eller gräsklippningsmaskiner för parker eller idrottsplatser, 16700000 Traktorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen