2. Förfarande
Förfarande
Titel: Laparoskopistaplar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar: Leverans av 5 Laparoskopistaplar inkl installation, intrimning och provning till fullt driftfärdigt skick. Varav 3st ska vara utrustade med NIR/ICG - Klinisk och teknisk dokumentation - Utbildning av klinisk och teknisk personal -Option på servicekontrakt efter utrustningens garantitid. -Option på 2st staplar.
Intern identifierare: 26RS293
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000