224505-2018 - ÄndringSverige-Vänersborg: Tolktjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tolkförmedlingstjänster
Referensnummer: D.nr. 2017/53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontakt-, telefon- och videotolkning
Upphandlingsförfarande
Enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling med förändringar och tillägg.