Officiellt namn: Halmstads kommun Postadress: Box 153 Ort: Halmstad Postnummer: SE-301 05 Land: Sverige Att: Madelene Linde E-post:madelene.linde@halmstad.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling av Glas, porslin och köksredskap.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Halmstad.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar ett sortiment inom köksutensilier som t.ex. glas, muggar, porslin, bestick, serveringsartiklar, termos, tillbringare, serveringsbrickor, köksredskap, kokkärl, stekpannor, kantiner, serveringsvagnar osv.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
39221000 Köksutrustning, 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39221100 Köksgeråd, 39221110 Porslin, 39221120 Koppar och glas, 39221121 Te- eller kaffekoppar, 39221123 Dricksglas, 39221130 Matbehållare, 39221150 Termosflaskor, 39221180 Köksredskap, 39221210 Tallrikar, 39221240 Skålar, 39240000 Bestick, 39241000 Knivar och saxar, 39241110 Bordsknivar, 39241120 Köksknivar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.