224535-2023 - ResultatSverige-Kristianstad: Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lager- och logistiktjänst
Referensnummer: 2022-O001112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser lager- och logistiktjänst:
• Beställning av artiklar på Region Skånes avtal för artiklar
• Ta emot leveranser från produktleverantörer
• Ägande och lagerhållning av upphandlade artiklar
• Transitlager
• Ta emot beställningar
• Ha en extern webbshop
• Plockning och packning av beställda artiklar
• Ruttsortering och godsmottagargruppering
• Fakturera beställande enhet
• Hantera reklamationer och returer
• Hantering av returemballage
• Hantering av förrådsvagnar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63110000 Godshantering, 63120000 Lagring och magasinering, 79991000 Lagerhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen