Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark- och fastighetsvärdering
Referensnummer: KSN-2020-01662
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70000000 Tjänster avseende fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun har behov av opartiska fastighetsvärderingar t.ex. i samband med köp, försäljningar och upplåtelser (arrende/tomträtt, intrångsersättning och liknande).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70000000 Tjänster avseende fast egendom
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppsala kommun har behov av opartiska fastighetsvärderingar t.ex. i samband med köp, försäljningar och upplåtelser (arrende/tomträtt, intrångsersättning och liknande). (2021-04-30)