224550-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Städning av skolor
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specialstädning
Referensnummer: Upp 2020/37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90919300 Städning av skolor
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Denna upphandling avser specialstädning till Malmö universitet. Specialstädningen omfattar bl.a. golvvård, möbeltvätt samt höghöjdsstäd enligt Bilaga 1- Anbudsformulär specialstädning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen