2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bussresor, skol - och personalresor
Beskrivning: Denna upphandling avser bussresor med förare för skol- och personalresor, såsom klassresor, studiebesök, konferenser samt transport mellan kommunens olika verksamheter. Resorna kan genomföras både inom och utanför kommunen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107763:Lot:1