2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinter och sommardrift i Härjedalens kommun
Beskrivning: Upphandling avser ramavtal för snöröjning, halkbekämpning, sandupptagning, grusvägsunderhåll, brounderhåll, kantslåtter, övriga arbeten i anslutning till drift av vägar och gator.
Intern identifierare: KS 2024/157
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 44113900 Material för vägunderhåll, 44113910 Material för vinterväghållning, 45233139 Underhåll av allmänna vägar, 45233141 Väghållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000