224745-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Instrument för molekylär påvisning av bakteriella luftvägspatogener och enteriska virus
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelInstrument för molekylär påvisning av bakteriella luftvägspatogener och enteriska virus
BeskrivningUpphandlingen avser fabriksny instrumentering samt reagens för extraktion av, och påvisning av nukleinsyra från enteriska virus och luftvägsbakterier.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107893:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper, 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38500000 Apparater för kontroll och provning, 38900000 Diverse mät- och provinstrument, 38950000 Utrustning för polymeraskedjereaktion (PCR)