224753-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultuppdrag som Beställarens projektledare inom Framtidens belysning och IoT
Referensnummer: 224/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultuppdrag som Beställarens projektledare i kvarvarande delar av delmoment 4 samt i det kommande delmomentet 5 inom Framtidens belysning och IoT i Helsingborgs stad.
Ramavtal
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31527260 Belysningssystem, 32573000 Kommunikationsstyrsystem, 34928500 Gatubelysning, 34928530 Gatulyktor, 34990000 Regler-, säkerhets-, signal- och belysningsutrustning, 34993000 Vägbelysning, 48151000 Datorstyrsystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72224100 Planering av systemimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen