224754-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för personalförvaltning – Interimstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Interimstjänster
Beskrivning: Upphandlingen ska reslutera i en leverantör som ska tillgodose Linköping kommuns och Lejonfastigheters ABs behov av interimistiska lösningar inom ett antal kategorier. Linköpings kommun har behov av att tillgodose verksamheternas behov av ledare, specialister och/eller chefstjänster under en begränsad tid, ofta för ett specifikt uppdrag.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95669:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda