See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hygienhjälpmedel
Beskrivning: Upphandling av hygienhjälpmedel
Intern identifierare: SLSO 2024-3587
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa villkor och krav på anbudsgivaren
Intern identifierare: 4
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Obligatoriska krav samtliga anbudsområden
Intern identifierare: 2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 1: Hygienstol på hjul vuxen
Intern identifierare: 3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 2: Hygienstol med drivhjul
Intern identifierare: 5
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 3: Hygienstol på hjul - hög brukarvikt
Intern identifierare: 6
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 4: Hygienstol på hjul, elektriskt tiltbar och elektriskt höjdjusterbar - hög brukarvikt
Intern identifierare: 7
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 5: Hygienstol på hjul - smal
Intern identifierare: 8
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 6: Hygienstol på hjul - elektrisk tiltbar och elektrisk höjdjusterbar
Intern identifierare: 9
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde 7: Hygienstol på hjul för barn och ungdom - tiltbar, enkel
Intern identifierare: 10
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde 8: Hygienstol på hjul för barn och ungdom - tiltbar med vinklingsbar rygg
Intern identifierare: 11
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Anbudsområde 9: Hygienstol på hjul för barn och ungdom - tiltbar, vinklingsbar rygg och höjdjusterbart underrede
Intern identifierare: 12
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Anbudsområde 10: Mjuksits till toalett
Intern identifierare: 13
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Anbudsområde 11: Fristående toalettförhöjning
Intern identifierare: 15
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Anbudsområde 12: Fristående toalettförhöjning med ryggstöd och armstöd
Intern identifierare: 16
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Anbudsområde 13: Fristående toalettförhöjning- hög brukarvikt
Intern identifierare: 17
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Anbudsområde 14: Fast toalettförhöjning - utan och med armstöd
Intern identifierare: 18
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Anbudsområde 15: Fast toalettförhöjning hög- utan och med armstöd
Intern identifierare: 19
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Anbudsområde 16: Toalettförhöjning - lös tillsats
Intern identifierare: 20
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Anbudsområde 17: Fast toalettförhöjning - längre sittdjup
Intern identifierare: 21
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Anbudsområde 18: Toalettsits med inbyggd lyftanordning - eldriven
Intern identifierare: 22
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Anbudsområde 19: Armstöd som monteras på toalett - med toalettsits
Intern identifierare: 23
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Anbudsområde 20: Justerbart armstöd som monteras på toalett - med toalettsits
Intern identifierare: 24
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Anbudsområde 21: Justerbart armstöd som monteras på toalett - med toalettsits och fotstöd - för barn och ungdom
Intern identifierare: 25
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Anbudsområde 22: Duschstol med armstöd- för barn och ungdom
Intern identifierare: 26
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Anbudsområde 23: Duschstol med armstöd och ryggstöd
Intern identifierare: 27
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Anbudsområde 24: Duschstol med armstöd och ryggstöd - låg sitthöjd
Intern identifierare: 28
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: Anbudsområde 25: Duschstol med integrerade armstöd
Intern identifierare: 29
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: Anbudsområde 26: Duschstol med armstöd och ryggstöd - hög brukarvikt
Intern identifierare: 30
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: Anbudsområde 27: Duschstol med ryggstöd och uppfällbara armstöd
Intern identifierare: 31
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: Anbudsområde 28: Badstol för barn och ungdom - vinklingsbart ryggstöd
Intern identifierare: 32
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: Anbudsområde 29: Badkarsstol - nedsänkt med hel sits
Intern identifierare: 33
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: Anbudsområde 30: Badkarsstol - nedsänkt med intimsits
Intern identifierare: 34
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: Anbudsområde 31: Duschstol - vridbar
Intern identifierare: 35
Del (anbudsområde): LOT-0034
Titel: Anbudsområde 32: Badkarsstol - vridbar
Intern identifierare: 36
Del (anbudsområde): LOT-0035
Titel: Anbudsområde 33: Badbräda
Intern identifierare: 37
Del (anbudsområde): LOT-0036
Titel: Anbudsområde 34: Badbräda - hög brukarvikt
Intern identifierare: 38
Del (anbudsområde): LOT-0037
Titel: Anbudsområde 35: Duschvagn - höjdjusterbar
Intern identifierare: 39
Del (anbudsområde): LOT-0038
Titel: Anbudsområde 36: Duschbord/skötbord - väggmonterat
Intern identifierare: 40
Del (anbudsområde): LOT-0039
Titel: Anbudsområde 37: Duschbord/skötbord -fristående
Intern identifierare: 41
Del (anbudsområde): LOT-0040
Titel: Anbudsområde 38: Badkarssits med inbyggd lyftanordning- eldriven
Intern identifierare: 42
Del (anbudsområde): LOT-0041
Titel: Anbudsområde 39: Pall att kliva på - för barn och ungdom
Intern identifierare: 43
Del (anbudsområde): LOT-0042
Titel: Anbudsområde 40: Armstöd - väggmonterat
Intern identifierare: 44
Del (anbudsområde): LOT-0043
Titel: Anbudsområde 41: Tryckavlastande dyna till mobil hygienstol
Intern identifierare: 45