See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Funktion för molekylär diagnostik av luftvägsvirus
Beskrivning: Denna upphandling avser funktionsavtal, med betalning per prov, gällande snabb multiplex molekylär diagnostik av SARS-CoV-2, influensa A, influensa B och respiratory syncytial virus (RSV) till flera enheter inom Region Örebro län, Region Västmanland samt Region Uppsala.
Intern identifierare: MT 2025-0055/25RS4508
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 38430000 Detektions- och analysutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000