Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Skrivare och kopiatorer för Uppsala Vatten och avfall AB
Referensnummer: 2019-0105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30125110 Toner för laserskrivare/faxmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun bjuder in till anbudsgivning avseende Multi-funktion Produkt skrivare (MFP) inklusive en frivillig option på mindre A4 nätverksskrivare för Uppsala Vatten och Avfall AB's räkning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30125110 Toner för laserskrivare/faxmaskiner, 30232130 Färgskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppsala kommun bjuder in till anbudsgivning avseende Multi-funktion Produkt skrivare (MFP) för Uppsala Vatten och Avfall AB's räkning.