224974-2017 - ÄndringSverige-Borås: Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnad av 2 förskolor, Silverpoppeln och Tunnlansgatan i Borås.
Referensnummer: 17/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av 2 st. 6-avdelningsförskolor i Borås stad.