224985-2020 - ResultatSverige-Kungsbacka: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster
Referensnummer: 19/129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kommunikationstjänster enligt nedan avtalsområden
Strategisk kommunikation
Kommunikationsbyråtjänster
Filmproduktion
Digitalt lärande
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79416000 Public relations, 79822500 Grafisk formgivning, 92100000 Film- och videotjänster, 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster, 92312211 Skrivbyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen