225070-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Redovisning, revision och skattemässiga tjänster – Upphandling av Skatterådgivningstjänster till AP7
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av Skatterådgivningstjänster till AP7
BeskrivningUpphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och avser skatterådgivningstjänster till AP7. Upphandlingen omfattar primärt källskattefrågor/restitution på de marknader där AP7 investerar, men även andra frågor som rör värdepappersfondernas skatterättsliga status i utlandet omfattas.
Intern identifierare2024/44
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79221000 Skatterådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000