22513-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transportutrustning och transporthjälpmedel – Hyrbilar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyrbilar
BeskrivningUpphandlande myndighet inbjuder er härmed att inkomma med anbud i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Ramavtalet omfattar avrop av hyrbilar (korttidshyra) för Beställarens behov under hela avtalsperioden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91508:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar