225130-2023 - ResultatSverige-Halmstad: Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt bröd, portionsbröd, kaffebröd och konditorivaror
Referensnummer: KS 2023/00122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar färskt bröd, portionsbröd, kaffebröd och konditorivaror. Leveranserna ska ske till kommunens samordnade varudistribution.
Upphandlingen är uppdelad i två delområden;
1. Färskt bröd
2. Portionsbröd, kaffebröd och konditorivaror
Välkomna att delta!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15811000 Brödprodukter, 15812000 Bakverk och kakor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen