Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cafésortiment.
Referensnummer: UH-2017-67
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15982000 Läskedrycker
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköping-, Norrköping och Kinda kommuner, inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal gällande ”Cafésortiment”.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15982000 Läskedrycker, 15840000 Kakao: choklad och sötsaker, 15820000 Skorpor och kex; bakverk och kakor med konserveringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/10/2017Slut: 30/09/2020
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Upphandlingscenter har rätt, men inte skyldighet att förlänga avtalet med 12 månader. Maximal avtalstid är således fyra (4) år.
Om Upphandlingscenter avser att förlänga avtalet ska Upphandlingscenter via e-post eller på annat skriftligt sätt meddela Leverantören senast nio (9) månader innan förlängningen ska träda i kraft.