225153-2025 - Resultat
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Papper & Plast vårdrelaterad förbrukningsmaterial
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPapper & Plast vårdrelaterad förbrukningsmaterial
BeskrivningUpphandling av vårdrelaterad förbrukningsmaterial inom papper och plast för Region Skåne.
Intern identifierare2024-O001387
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141123 Behållare för skarpa föremål, 33700000 Hygienartiklar, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33772000 Förbrukningsvaror av papper, 33917000 Dissektionsbräden eller underlägg, 39512300 Madrassöverdrag, 39514500 Tvättlappar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000