225155-2021 - PlaneringSverige-Lund: Programvaruutvecklingstjänster för lagerförvaltning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI -lagersystem
Referensnummer: V 2020/1552
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212430 Programvaruutvecklingstjänster för lagerförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
En upphandling kan föregås av en så kallad RFI (request for information).
Syftet med en RFI är att få information om möjliga lösningar inom området, för att eventuellt ta fram ett komplett förfrågningsunderlag.
Vid en RFI får ni möjlighet att lämna information om era produkter och tjänster.
Svar är frivilligt.
Syfte och mål
Syftet med denna RFI är att undersöka marknadens lösningsförslag för att hitta leverantörer som kan leverera hyllsystem och eventuell tillkommande lagerhållningssystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42965100 Driftssystem för lager, 42965110 Upplagssystem, 48430000 Programvara för lagerförvaltning, 48782000 Programvara för lagerhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inför kommande upphandling av lagersystem, tillämpas RFI (Request For Information) med syftet att fördjupa den upphandlande myndighetens marknadsundersökning.