225176-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Tekniska konsulter elprojektör
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter elprojektör
Beskrivning: Beställarna har ett löpande behov av att svara för utrednings- och projekttjänster. För den övervägande delen av dessa arbeten anlitas entreprenörer och konsulter. Östersunds kommun genomför upphandling av Tekniska konsulttjänster där syftet är att ingå ramavtal för successiva avrop av upphandlade tjänster under avtalstiden. Leverantören ska svara för utrednings- och projekttjänster rörande el-projektering.
Intern identifierare: TN0135-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Enligt upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1684352
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Pris
Intern identifierare: 1688421