225178-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Falkenberg: Dokumenthanteringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemlösning för administrering av förtroendevalda samt dokumenthantering för läsplattor
Referensnummer: SVN2021-60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72512000 Dokumenthanteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Falkenbergs kommun med deltagande upphandlande myndigheter inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende Systemlösning för administrering av förtroendevalda samt dokumenthantering för läsplattor.
Upphandlingen omfattar licens, implementering, drift, support och underhåll avseende en systemlösning för administrering av förtroendevalda samt dokumenthantering för läsplattor.
Upphandlande myndighet är:
Falkenbergs kommun, Org.nr: 212000-1231
Destination Falkenberg AB, Org.nr: 556862-9454
Falkenbergs Bostadsaktiebolag, Org.nr: 556095-1245
Falkenberg Energi Aktiebolag, Org.nr: 556461-4831
Vatten och Miljö i Väst AB, Org.nr: 556764-7606
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48311000 Programvara för dokumenthantering, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen